Zamknij
REKLAMA

Darmowe ogłoszenia nieruchomości – jak szybko sprzedać mieszkanie?

19.19, 10.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 19.19, 10.12.2022

Do sprzedaży mieszkania trzeba się dobrze przygotować. Należy dokonać wyceny i znaleźć odpowiednie miejsce do zamieszczenia oferty sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na portale, gdzie w prosty sposób można zamieścić darmowe ogłoszenia nieruchomości.

  1. Darmowe ogłoszenia nieruchomości – co zamieścić w ofercie?
  2. Jak wycenić mieszkanie?

Większość osób zawiera w życiu maksymalnie 2 transakcje kupna-sprzedaży. Nic więc dziwnego, że kiedy przychodzi moment sprzedaży mieszkania, nie zawsze wiemy, jak się za to zabrać i gdzie zamieścić ogłoszenie. Również wycena mieszkania może stanowić problem, dlatego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy, który profesjonalnie wyceni nieruchomość.

Darmowe ogłoszenia nieruchomości – co zamieścić w ofercie?

Jako że internet jest dzisiaj podstawowym miejscem zakupu i sprzedaży wielu przedmiotów, również w przypadku sprzedaży mieszkania to przede wszystkim tam należy zamieścić ogłoszenie. Istnieje wiele serwisów ogłoszeniowych, gdzie możesz zamieścić ofertę sprzedaży. Poza płatnymi są też serwisy, które pozwalają zamieścić darmowe ogłoszenia nieruchomości. Aby dodać ogłoszenie wystarczy zarejestrować się w serwisie i skorzystać z prostego formularza, który umożliwia zamieszczenie ogłoszenia w prosty sposób.

Aby oferta była atrakcyjna dla odbiorcy, trzeba dokładnie opisać sprzedawaną nieruchomość i podać wszystkie szczegóły, które mogą zainteresować potencjalnego nabywcę. Należy podać dokładną lokalizację, cenę oraz powierzchnię nieruchomości. Warto też zamieścić dobrej jakości zdjęcia, ponieważ potencjalni kupujący chcą się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda nieruchomość. Dobrym pomysłem jest też zamieszczenie filmu wideo, które prezentuje mieszkanie, bo dzięki temu można znacznie zwiększyć zainteresowanie ofertą.

Również opis mieszkania powinien być jak najbardziej szczegółowy. Stan mieszkania, wyposażenie, miejsca parkingowe, system ogrzewania, koszty utrzymania – to informacje, których nie może zabraknąć. Im więcej szczegółów zawiera ogłoszenie, tym większa szansa na szybką sprzedaż mieszkania. Warto wskazać na atuty lokalizacji mieszkania. Jest ona bowiem jednym z najważniejszych czynników, jakimi kierują się potencjalni nabywcy. Mieszkając w danym miejscu przez lata, otoczenie wydaje się być czymś naturalnym i oczywistym, dlatego nie zawsze zdajemy sobie sprawę z jego atutów. Szczególnie wtedy, gdy nie ze wszystkiego korzystamy. Jeśli nie masz dzieci, możesz nie zwracać uwagi na to, że w promieniu kilometra znajdują się 3 przedszkola, ale dla rodziców małych dzieci może to być kluczowa informacja. Dlatego wskaż, co znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie, ponieważ informacje te mogą być cenne dla potencjalnych kupujących.

Jak wycenić mieszkanie?

Wycena mieszkania bywa problemem, ponieważ nie zawsze wiesz, ile tak naprawdę możesz zażądać. Wiele osób boryka się z tym problemem, nie chcąc odstraszyć potencjalnych kupujących wysoką ceną, a jednocześnie nie sprzedać za tanio. Warto przejrzeć oferty nieruchomości, aby porównać ceny. Uwzględniając takie parametry jak lokalizacja, metraż, liczba pokoi, czy standard wykończenia, dowiesz jaką cenę oferują inni sprzedający.

Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z usług rzeczoznawcy majątkowego, który przygotuje operat nieruchomości. Dzięki temu dowiesz się, jaka jest wartość nieruchomości, co pozwoli Ci wystawić darmowe ogłoszenia nieruchomości z uwzględnieniem realnej ceny rynkowej. Unikniesz w ten sposób sprzedaży mieszkania po zaniżonej cenie. Ogłoszenia, które są poparte wyceną rzeczoznawcy cieszą się większym zainteresowaniem kupujących, ponieważ wiedzą oni, że cena nie jest zawyżona.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMADzień Kobiet - zobacz ceny
0%