Zamknij
REKLAMA

Coraz mniejsze szanse na kredyt w Rzeszowie. Gdzie szukać dodatkowej gotówki?

12.31, 10.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 12.32, 10.11.2022

Zdolność kredytowa rzeszowian, podobnie jak większości Polaków, spada na łeb, na szyję. Kwoty, na jakie może się zadłużyć przeciętna rodzina, od połowy 2021 r. w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy zmniejszyły się o ponad 50%, co de facto zablokowało finansowanie wielu wydatków, głównie związanych z kupnem i remontem nieruchomości. Pojawia się zatem pytanie, gdzie i jak w razie potrzeby szukać dodatkowej gotówki w Rzeszowie?

Rodzina i znajomi

Nie trzeba korzystać z usług instytucji finansowych ani zaciągać pożyczek np. w serwisie sowafinansowa.pl, żeby pozyskać dodatkowe środki – można zadłużyć się także u bliskich czy rodziny. Co prawda z różnych względów nie dla każdego to rozwiązanie jest dostępne, ale gdy istnieje perspektywa uzyskania wsparcia od rodziców, przyjaciół czy rodzeństwa, zdecydowanie warto ją rozważyć.

Zaletą pożyczania od bliskich jest brak prowizji i odsetek oraz elastyczność w spłacie, podczas gdy wśród wad należy wskazać możliwość pogorszenia się relacji towarzyskich i rodzinnych, np. w razie problemów z uregulowaniem należności. Ponadto od bliskich trudno oczekiwać dużych środków – wydaje się, że o ile można prosić o pożyczki na 100 zł czy 500 zł, o tyle kwoty rzędu 5000 czy tym bardziej 50 000 zł są nieosiągalne w tym przypadku.

Pożyczka pozabankowa

Podczas gdy pożyczenie pieniędzy na zakup nieruchomości czy kredyt dla 85 letniego emeryta są w większości banków obecnie niemożliwe ze względu na niską zdolność kredytową rzeszowian, znacznie łatwiej można pozyskać środki z firmy pozabankowej. Oczywiście trzeba za to zapłacić poprzez wyraźnie większe koszty wynikające z dużego oprocentowania i często niemałej prowizji. Wykaz przedsiębiorstw świadczących w Rzeszowie usługi finansowe w sektorze pozabankowym można znaleźć na stronie https://sowafinansowa.pl/miasto/rzeszow/.

Zakład pracy

Czy wiesz, że niektóre przedsiębiorstwa i instytucje publiczne oferują możliwość starania się o tzw. pożyczkę zakładową? To bardzo interesujące rozwiązanie z uwagi na preferencyjne i elastyczne warunki finansowe. Bardzo niskie oprocentowanie i możliwość dostosowania parametrów spłaty do własnych potrzeb sprawiają, że warto się zainteresować tego rodzaju świadczeniem. Co prawda nie jest to pożyczka 100% przyznawalności, ale i tak wymagania są znacznie niższe niż w banku czy nawet firmie pozabankowej. Wśród minusów należy natomiast wymienić przede wszystkim praktyczny brak możliwości rezygnacji z pracy, ponieważ wypowiedzenie oznacza konieczność natychmiastowej spłaty pozostałego zadłużenia.

Osoby prywatne

W Rzeszowie, podobnie jak we wszystkich większych miastach w Polsce, z łatwością można znaleźć oferty pożyczek udzielanych przez osoby prywatne. Co ważne, ich warunki mogą być całkowicie dowolne – wyłącznie od pożyczkodawcy zależy, czy udzieli środków danej osobie i na jakich zasadach. Ma to swoje zalety, bo zwiększa dostępność takich ofert, jednak wiąże się z ryzykiem „nacięcia się” na bardzo drogą pożyczkę, dlatego trzeba dokładnie sprawdzać warunki.

Dodatkowe zatrudnienie

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, rozważ zwiększenie dochodów – w ten sposób unikniesz zadłużenia, a być może jeszcze zyskasz nowe kompetencje i perspektywy rozwojowe. Oczywiście nie jest to łatwe, ale jak najbardziej realne.

Sprzedaż majątku

Jeżeli posiadasz jakieś bardziej wartościowe przedmioty, które możesz sprzedać bez większych konsekwencji, zastanów się, czy nie będzie to dobrym rozwiązaniem w Twojej sytuacji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%