Zamknij
REKLAMA

Bałtyk, Adriatyk, a może Alpy? Rzeszów jako idealny punkt wypadowy na wakacje

10.36, 18.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 10.36, 18.11.2022

Rzeszów oferuje mieszkańcom wiele udogodnień, a za jeden z atutów miasta można uznać lokalizację. Bliskość portów lotniczych, atrakcyjnych turystycznie miejsc i granic kraju sprawia, że stolica województwa jawi się jako doskonały punkt wypadowy. Poniżej uzasadnienie naszej tezy.

Loty z Rzeszowa – jakie kierunki obsługuje port w Jasionce?

Lotnisko w Jasionce pod Rzeszowem (15 km od centrum miasta) wciąż rozwija ofertę lotów. Obecnie port lotniczy oferuje przeloty krajowe, po Europie, a nawet za Ocean do Stanów Zjednoczonych:

  • loty w Polsce – Warszawa,
  • loty międzykontynentalne – Newark w USA, Hurghada w Egipcie.

W przypadku lotów zarówno do USA, jak i Egiptu niezbędny jest paszport – dowiedz się więcej, gdzie można go wyrobić https://paszporty.com.pl/kto-wydaje-paszport/.

W Europie z lotniska w Jasionce możesz podróżować do:

  • Wielkiej Brytanii – Londyn, Manchester, East Midlands, Bristol,
  • Irlandii – Dublin,
  • Holandii – Eindhoven.

Podróżując do Anglii, pamiętaj o konieczności posiadania paszportu – wszystkie procedury  dotyczące jego wyrobienia zostały opisane na stronie paszporty.com.pl.

Jeśli nie dolecisz w interesujące Cię miejsce bezpośrednio z Rzeszowa, nie musisz się martwić, ponieważ stosunkowo blisko zlokalizowane są zdecydowanie większe porty lotnicze. W 1,5 godziny dojedziesz na lotnisko w Krakowie (loty m.in. do Oslo, Helsinek, Frankfurtu, Dubaju, Mediolanu), a godzinę dłużej zajmie Ci podróż do Katowic (lotnisko w Pyrzowicach).

Podróżowanie z Rzeszowa autem

Stolica Podkarpacia znajduje się blisko wschodniej i południowej granicy Polski, dzięki czemu mieszkańcy tych terenów cieszą się możliwością podróżowania samochodem w wielu kierunkach. W efekcie popularne są wyjazdy do:

Chorwacji (dowiedz się więcej, czy podróż do tego kraju wymaga paszportu https://paszporty.com.pl/czy-do-chorwacji-potrzebny-jest-paszport/).

Chcąc wyruszyć w podobną podróż z Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy czy Gdańska, trudno mówić o komforcie – z Rzeszowa np. do Budapesztu czy Wiednia dotrzesz w ok. 6 h, podczas gdy na podróż autem z Warszawy do stolicy Węgier musisz poświęcić już ponad 8 godzin. W przypadku Bydgoszczy mówimy zaś o prawie 10-godzinnej wyprawie. Dla porównania, w ok. 10 godzin dojedziesz z Rzeszowa na wakacje do nadmorskiej Crikvenicy w Chorwacji.

Przewaga Rzeszowa nad innymi miastami – idealny punkt wypadowy

Rzeszów pozostaje miastem zlokalizowanym idealnie bez względu na to, czy myślisz o podróży do zabytkowych miast, w góry, czy nad morze. Ryzykowna teza? Już wyjaśniamy. Otóż z Rzeszowa w ciągu jednego dnia dostaniesz się wygodnie zarówno nad Bałtyk, jak i nad Adriatyk (10 h jazdy), ciesząc się tym samym zdecydowanie pewniejszą pogodą i zwiedzając zagranicę.

Jednocześnie ze stolicy Podkarpacia wybierzesz się na weekend w Bieszczady (niecałe 2 h do Ustrzyk Dolnych), a także do Zakopanego – wystarczy 4,5 h jazdy autem lub 5,5 h pociągiem i wchodzisz na tatrzański szlak. Jednocześnie możesz liczyć na dobrą komunikację w przypadku zagranicznych kierunków (kraje na południu Polski) oraz bliskość lotnisk (Jasionka, Kraków), z których polecisz do mnóstwa atrakcyjnych turystycznie państw. Jeśli wybierasz się z Rzeszowa do państwa wymagającego legitymizowania się paszportem, a Twój dokument się zgubił, przeczytaj, co zrobić w tej sytuacji https://paszporty.com.pl/co-zrobic-gdy-utracimy-paszport-kilka-cennych-informacji/.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%