Zamknij
REKLAMA

Obieraj duże ilości ziemniaków w mgnieniu oka!

08:15, 29.11.2021 | Materiał partnera

Ziemniaki to warzywa, które goszczą dość często na naszych stołach. Stanowią one także podstawowy składnik wielu dań w lokalach gastronomicznych. Tylko wówczas występuje problem z przygotowaniem ich dość dużej ilości. Jednak łatwo można temu zaradzić. Wystarczy na wyposażeniu posiadać elektryczne obieraczki do ziemniaków.

Poznajemy bardziej obieraczki do ziemniaków.

Obieraczka do ziemniaków to rozwiązanie, które każdy z nas może wyobrażać sobie inaczej. Szczególnie gdy nie jesteśmy bezpośredni związani z branżą gastronomiczną. Aby zapobiec wszystkim nieścisłością przedstawimy, Wam tego typu rozwiązania. Ich konstrukcja składa się z owalnego pojemnika oraz podstawy. To właśnie w tej pierwszej części umieszczane są bulwy, które chcemy pozbawić skórki. Nie możemy także zapomnieć o silniku elektryczną, który napędza wszystkie mechanizmy. Tak, więc możecie zauważyć, iż nam chodzi o automatycznie urządzenie, które samodzielnie jest w stanie wykonywać swoje zadania. Nie mówimy tutaj o żadnych ręcznych rozwiązaniach. Proszę o tym pamiętać!

Bulwy obrane w obieraczce do ziemniaków.

Jak obierane są ziemniaki przez maszynę?

Część z naszych odbiorców może interesować to, jak obierane są bulwy w obieraczce do ziemniaków. W sumie nie jest to skomplikowana procedura. Odpowiedzialną za nią bezpośrednio jest element ścierający, który znajduje się we wnętrzu pojemnika oraz na specjalnym talerzu. W zależności od wybranego modelu może być to zwykły materiał, specjalnie wyprofilowane rowki lub też niewielkiej wielkości szczoteczki. Tak czy siak, po kontakcie z nimi skórka z naszego warzywa zostaje usunięta. Bardzo ważne jest to, że następuje to bez uszkodzeń dla końcowego produktów. Wszystko to jest możliwe dzięki stałemu dopływowi wody.

Nowoczesna obieraczka do ziemniaków.

Gdzie można znaleźć obieraczkę do ziemniaków?

Obieraczki do ziemniaków stanowią podstawowe wyposażenie gastronomiczne dużej liczby lokali. Zaliczamy do nich między innymi:

 • Restauracje.
 • Hotele.
 • Areszty śledcze.
 • Więzienia.
 • Szkoły podstawowe.
 • Szkoły ponadpodstawowe.
 • Lokale zbiorowego żywienia.

Wszystkie te miejsca charakteryzują się dużym wykorzystywaniem ziemniaków, a obieraczki przez nas omawiana spisują się tam bardzo dobrze. Dlatego, jeżeli jesteście właścicielami takiego miejsca powinniście się zastanowić nad zakupem tych urządzeń do obróbki mechanicznej.

Tarcza ścierna w obieraczce do ziemniaków.

Wybieramy obieraczkę do ziemniaków.

Obieraczka do ziemniaków to maszyna, która nie należy do najtańszych. Trzeba to sobie powiedzieć otwarcie. Dlatego ważne jest, abyśmy wybrali odpowiednie rozwiązanie dla siebie i nie wtopili pieniędzy. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy skontrolować następujące parametry:

 • Wydajność – chyba najważniejszy parametr opisujący tego typu urządzenia. Mówi nam on, ile w ciągu jednej godziny jesteśmy w stanie przygotować ziemniaków. Musimy dobrać go w taki sposób, aby spełniał nasze oczekiwania.
 • Pojemność wsadu – to od niej zależy jak dużą pyr będziemy w stanie umieścić we wnętrzu na jeden cykl działania.
 • Źródło zasilania – wszystkie współczesne rozwiązania zasilane są energią elektryczną. Jednak jedne mogą być dostosowane na napięcie 230 V a drugie na 400 V. To natomiast wymusza na nas posiadanie odpowiedniej instalacji.
 • Długość cyklu pracy – nie bez znaczenia jest to, ile będziemy czekać na obranie naszych warzyw. W większości obieraczek parametr ten można regulować.
 • Dostępność materiałów eksploatacyjnych – niektóre elementy podczas długo trwałego użytkowania się zużywają. Jest to niestety normalne. Dlatego ważne jest, aby cały czas był dostęp do odpowiednich części zamiennych do obieraczek.

Podjęcie odpowiedniej decyzji.

Może zdarzyć się sytuacja, że nawet po przeczytaniu tego artykułu będzie Państwu ciężko wybrać odpowiednie rozwiązanie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież nie jesteśmy ekspertami od wszystkiego. Jednak wówczas musicie szukać pomocy, gdzie indziej. Takim miejscem może okazać się następująca strona internetowa: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Pod tym adresem znajduje się sklep internetowy, którego obsługa ma bardzo duże doświadczenie i na pewno będą Wam oni w stanie pomóc. Z naszej strony to już wszystko i do następnego razu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%