Zamknij
REKLAMA

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domowego biura - jak wybrać najlepsze

11:55, 24.03.2020 | Materiał partnera

Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie drukarkę, skaner, ksero, a niekiedy i faks. Świetnie sprawdzają się zarówno w standardowych biurach, jak i tych prowadzonych w domu. Ich eksploatacja nie generuje dużych kosztów, poza tym wielofunkcyjność oszczędza miejsce. Kupując sprzęt drukujący, skanujący i kserujący, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, które decydują o komforcie użytkowania urządzenia. Czym więc kierować się przy zakupie?

Rozdzielczość skanera

Ten parametr jest szczególnie ważny, gdy w domowym biurze skanuje się grafiki i zdjęcia. Zachowanie szczegółów obrazków wpływa na jakość zeskanowanego pliku, dlatego konieczne okaże się dobranie urządzenia o odpowiednio wysokiej rozdzielczości skanera. Jeżeli w domu skanuje się głównie dokumentu, rozdzielczość może być nieco niższa.

Aspekty związane z drukiem

Urządzenie wielofunkcyjne laserowe będzie najczęściej wykorzystywane do drukowania, dlatego warto poświęcić uwagę doborowi parametrów związanych z tym zadaniem. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się jakości i szybkości wydruku. Innym ważnym kryterium będą koszty eksploatacji. Należy także sprawdzić, jakie materiały pasują do konkretnego modelu. Przykładowo toner do drukarki laserowej HP nie będzie kompatybilny z urządzeniem marki Brother i na odwrót. Po zapoznaniu się z wymogami względem materiałów eksploatacyjnych trzeba sprawdzić ich ceny i dostępność.

Tani toner HP można kupić na stronie https://www.profibiuro.pl/hp-c-85_70.html. W sklepie dostępne są też materiały innych marek. Aby obniżyć koszty eksploatacyjne, można także zdecydować się na zamienniki tonerów.

Rozmiar

Sprzęty wielofunkcyjne mają zwykle znacznie większe wymiary niż standardowe drukarki. Mimo tego wciąż oszczędzają miejsce, dlatego że zastępują kilka różnych urządzeń. Przed zakupem należy jednak zastanowić się, gdzie w domowym biurze będzie stało urządzenie laserowe i jaką ilością miejsca się dysponuje. Według tych informacji trzeba dobrać sprzęt o odpowiednich wymiarach, by można było go wygodnie obsługiwać.

Komunikacja

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne laserowe, należy kierować się nie tylko aspektami związanymi z drukiem, rozdzielczością skanera, dostępnością i cenami materiałów eksploatacyjnych takich jak toner do drukarki HP czy wymiarami. Ważna jest również kwestia łączności. Wygodne w obsłudze okażą się urządzenia wyposażone w moduł WiFi. Pozwala on wykorzystywać sprzęt w sieci bezprzewodowej. Ciekawym udogodnieniem jest również slot karty pamięci. Umożliwia on wydruk zdjęć bezpośrednio z karty bez konieczności użycia komputera. Przydatnym dodatkiem okaże się także moduł Bluetooth. Dzięki niemu można zarządzać funkcjami urządzenia na odległość i automatycznie ustalić opcję druku dwustronnego.

Rozmiar arkuszy

Urządzenia do drukowania, skanowania i kserowania obsługują różne formaty papieru. Większość standardowych sprzętów jest kompatybilna z kartkami A4. Osobne modele obsługują arkusze A3, C4 i inne formaty.

Aby wybrać najlepsze urządzenie wielofunkcyjne laserowe do domowego biura, należy kierować się rozdzielczością skanera, wymiarami sprzętu, kwestią komunikacji, obsługiwanym formatem papieru, szybkością druku oraz cenami i dostępnością materiałów eksploatacyjnych takich jak toner HP, Brother czy Canon. Uwzględniając wszystkie te parametry, uda się kupić maszynę spełniającą oczekiwania, pracującą wydajnie i bezproblemowo.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%