Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto pojechać na urlop do Czech?

22:14, 12.11.2021 | Materiał Partnera

Czechy to południowy sąsiad Polski, ale choć kraj ten leży bardzo blisko, nie jest wcale aż tak często odwiedzany przez polskich turystów. Dlaczego warto to zmienić? Oto kilka najciekawszych miejsc, do których na pewno warto zajrzeć.

Praga

Mówiąc o wycieczce do Czech nie sposób nie wspomnieć o Pradze. Czeska stolica słynie ze swoich zabytków, by wspomnieć tylko potężny kompleks zamkowy na Hradczanach, most Karola, zegar astronomiczny, archikatedrę, Plac Wacława, Bramę Prochową. Godne uwagi są także te bardziej ustronne miejsca, wąskie boczne uliczki wokół starówki, dzielnica żydowska, „tańczący dom”.

Safari Park Zoo Dvůr Králové

Dvůr Králové to miejscowość oddalona mniej więcej 150 km od Wrocławia. Znana jest z tego, że znajduje się tam park safari, zamieszkiwany przez dzikie zwierzęta, które można tu obserwować w ich naturalnym środowisku. Jak można przeczytać na okiemturysty.pl/safari-park-zoo-dvur-kralove/, do parku warto przyjechać wcześnie rano, bo choć zoo nie jest bardzo duże, to zwiedzanie wszystkich jego atrakcji zajmuje sporo czasu, zwłaszcza podczas wycieczki z dziećmi.

Karlowe Wary

To znane czeskie uzdrowisko, pięknie położone, które od lat przyciąga tłumy turystów. Będąc tu warto odwiedzić gorące źródła, od których zaczęła się historia uzdrowiska, kolejną atrakcją jest historyczny grandhotel Pupp. Podczas wycieczki po Karlowych Warach można zajrzeć jeszcze do muzeum Becherovki, słynnego czeskiego trunku, a panoramę miasta najlepiej podziwiać z wieży widokowej Diana.

Brno

To kolejne miasto zachwycające piękną architekturą i mnogością zabytków. Łatwo do niego dojechać, korzystając na przykład ze wskazówek na okiemturysty.pl, a na zwiedzanie miasta warto przeznaczyć cały weekend. Na trasie powinna się znaleźć starówka, Twierdza Spilberk, budynek teatru Mahenove Divadlo, Stary Ratusz, Dom pod Czterema Gburami, Krypty Klasztoru Kapucynów, w illa Tugendhatów.

Pilzno

To miasto dla miłośników piwa, bo właśnie z tego jest najbardziej znane. Poza Muzeum Piwowarstwa i kameralnymi knajpkami warto jeszcze odwiedzić Wielką Synagogę, centrum nauki Techmania, Zapadoceske Muzeum oraz rynek.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%