Zamknij

Wędrowna scena Siemaszki zagrała dwa spektakle

10:25, 15.03.2021 M.B Aktualizacja: 10:25, 15.03.2021
Skomentuj

Muzyczny spektakl "Tańcz mnie. Cohen" Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie został wystawiony w dwóch podkarpackich miejscowościach. W sobotę aktorzy pojawili się w Nowej Dębie, a w niedzielę w Przecławiu w powiecie mieleckim.

Dom Kultury w Przecławiu, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego, zaprosił na spektakl Teatru imienia Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa. To opowieść o tytule „Tańcz mnie. Cohen”.

[FOTORELACJA]65[/FOTORELACJA]

Jest to muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu Leonardzie Cohenie. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak Suzanne, So long, Marianne czy Hallelujah, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji,  swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko…

Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o  miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia. Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego oraz fragmentów książki „Różne Postawy” Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha  Fladzińskiego.

Ponadczasowa twórczość Cohena, w adaptacji artystów rzeszowskiego Teatru imienia Siemaszkowej, okazała się kulturalną premierą 2021 roku w powiecie mieleckim, z udziałem publiczności. Dom Kultury w Przecławiu przygotował spektakl zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa epidemicznego, sala wypełniła się tylko w połowie, obowiązywał dystans, maseczki, dezynfekcja.

Do Przecławia przyjechali widzowie z całego regionu, spragnieni kulturalnych doznań. Na scenie zobaczyli świetnie przygotowanego Roberta Żurka oraz towarzyszącego mu Mikołaja Babulę (piano). Liczny zespół rzeszowskiego teatru jednak na miejscu dbał także o scenografię, oświetlenie czy nagłośnienie. Wszystko na wysokim poziomie. Nie bez znaczenia było też profesjonalne przygotowanie przecławskiej sceny, o co zadbała załoga tamtejszego Domu Kultury.

Dzień wcześniej Scena Wędrowna Teatru im. Wandy Siemaszkowej zawitała do Nowej Dęby.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%