Zamknij
REKLAMA

668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Jakie wydarzenia?

13:47, 14.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku obchodzone jest 668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Na 19 stycznia zaplanowano uroczystości rocznicowe.

19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Rzeszowa.

Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa 19 stycznia 2021 godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

W programie:

Zarys historii Miasta Rzeszowa

Ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca

Pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej

Zobaczymy atrakcyjne połączenie elementów akrobatycznych z tańcem i muzyką tworzące harmonijną całość w wykonaniu zawodników Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów. W pokazie zaprezentują się m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej, uczestnicy Mistrzostw Świata i  Europy. Młodzi, uzdolnieni, pełni pasji ludzie, pracujący pod kierunkiem trenerów:  Eweliny Fijołek i  Roberta Sokołowskiego, kontynuują tradycje rzeszowskiej akrobatyki.

W pokazie akrobatyki powietrznej  zaprezentuje się m.in.  uczestnik programu Mam Talent, trenujący na co dzień w AERIAL STUDIO prowadzonym przez Annę Węklar.

Tych młodych ludzi łączy jeszcze jedna rzecz - to uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”

Czteroosobowy skład (pianista, wiolonczelistka i dwoje śpiewaków operowych) z charyzmatycznym Waldemarem Malickim na czele wywraca w tym występie do góry nogami wszystkie pojęcia o tak zwanej wyższej kulturze. Jak mówi sam pianista - ona jest- ta kultura wysoka- tylko odarta z zadęcia, zakulisowa, szczera, perfekcyjna warsztatowo i niewiarygodnie dowcipna. 

Od 13 stycznia (czwartek) od godziny 9.00 w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) będzie można odebrać bezpłatne zaproszenia na wydarzenie "668-Lecie Lokacji Miasta Rzeszowa". Kolejna pula zaproszeń będzie możliwa do pobrania ze strony Estrady Rzeszowskiej w zakładce bilety od 14 stycznia (piątek) od godziny 12.00. 

Jedna osoba może otrzymać/pobrać zaproszenie maksymalnie dla dwóch osób. 

Dostępne będą również zaproszenia na salę kameralną Filharmonii Podkarpackiej, gdzie będzie można oglądać transmisję wydarzenia bezpośrednio z sali głównej. Zasady pobierania zaproszeń do sali kameralnej są takie same jak w przypadku zaproszeń do sali głównej. 

Do wszystkich zaproszeń dołączone będzie oświadczenie zdrowotne. Prosimy o jego wypełnienie i zabranie ze sobą (razem z zaproszeniem) na wydarzenie. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%