Zamknij
REKLAMA

Dar życia od terytorialsów dla podkarpackiej społeczności

09:41, 29.07.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” ponownie zdecydowali się nieść pomoc. Tym razem na Rynku w Rzeszowie oddawali krew aby pomagać potrzebującym w tym trudnym okresie panującej pandemii. 27 lipca podkarpaccy terytorialsi oddali prawie 14 litrów krwi.

27 lipca tradycyjnie podkarpaccy terytorialsi w ramach obchodzonego w niedzielę Święta 3.PBOT odpowiadając na apel Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie oddali prawie 14 litrów krwi. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast. Dzisiaj na apel odpowiedziało 31 żołnierzy i pracowników brygady.

Zbiórka krwi odbyła się na Rynku w Rzeszowie, w którą zaangażowali się żołnierze zawodowi, ochotnicy oraz pracownicy brygady. W czasie wakacji i jest też dużo większe zapotrzebowanie na ten lek, którego nie da się wyprodukować. Wśród podkarpackich terytorialsów nie brakuje chętnych osób do niesienia pomocy szczególnie w ten sposób.

- Podkarpaccy terytorialsi to dojrzali żołnierze, którzy wiedzą, że każda niesiona pomoc w tym trudnym okresie jest na wagę złota. Żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”. Ochotnicy od powstania brygady oddali już ponad 900 litrów krwi. Jak pokazują wyniki, żołnierze chętnie pomagają i wspierają społeczeństwo w regionie, z którego sami się wywodzą. Przez to również realizują założone cele i misję formowanego piątego rodzaju Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej – podkreśla płk Dariusz Słota – dowódca podkarpackich terytorialsów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA