Zamknij
REKLAMA

3. PBOT zwiększa swoje działanie w walce z pandemią

11:54, 19.10.2020 | M.B
Skomentuj Fot. WOT
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zwiększyli swoje działania w walce z COVID 19. Terytorialsi wszystkie przedsięwzięcia realizują w ramach operacji "Trwała odporność", którą w trzeciej dekadzie czerwca ogłosiło Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej, tuż po zakończeniu operacji "Odporna wiosna". Nasza pomoc polega na zwiększonej intensywności działań przy gaszeniu ognisk koronawirusa poprzez wsparcie kombatantów, samorządów oraz placówek medycznych i sanitarnych.

Na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie blisko 40 podkarpackich terytorialsów wspiera patrole policji w monitorowaniu osób objętych kwarantanną. W miarę możliwości do pomocy policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne. Zakres działań polega między innymi na zbieraniu informacji o samopoczuciu i potrzebach osób objętych kwarantanną, jak również nawigacji miejsc, do których pomoc ma dotrzeć.

Na wniosek wojewody podkarpackiego, brygada codziennie deleguje 4 zespoły medyczne do wsparcia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Żołnierze pobierają wymazy mobilnie w domach osób przebywających w kwarantannie, Domach Pomocy Społecznej, jak również w wyznaczonych placówkach medycznych. W sumie do tej pory nasi medycy pobraliblisko 8 tys. wymazów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%