Zamknij
REKLAMA

Policjanci pilotowali do szpitala kobietę potrzebującą pomocy

11:38, 23.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Jarosławia pilotowali samochód, w którym była przewożona kobieta z podejrzeniem zawału serca. Policjanci, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do szpitala. Dzięki reakcji mundurowych, chora wymagająca pilnej interwencji, trafiła pod opiekę specjalistów.

W swojej codziennej służbie funkcjonariusze spotykają się z różnymi sytuacjami, nawet z takimi, gdzie o ludzkim życiu decydują sekundy. Tak też było w tym przypadku.

W niedzielę, przed godz. 14, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu - mł. asp. Dariusz Jucha i sierż. szt. Andrzej Musz pełnili służbę na terenie gminy Jarosław. W momencie, kiedy policjanci prowadzili kontrolę zatrzymanego za przekroczenie prędkości, podjechał do nich samochód, z którego wybiegł mężczyzna. Poinformował funkcjonariuszy, że wiezie do szpitala swoją 64-letnią matkę, z podejrzeniem zawału serca. Stan kobiety był poważny, liczyła się każda sekunda.

Policjanci podjęli natychmiastową decyzję o pilotażu pojazdu do palcówki medycznej, a o eskorcie powiadomili oficera dyżurnego. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód do jarosławskiego szpitala.

Dzięki pomocy funkcjonariuszy, kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie kobieta uzyskała pomoc specjalistów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%