Zamknij
REKLAMA

Dowódca terytorialsów zatrzymał pijanego kierowcę

11:50, 01.05.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Pijany kierowca o mały włos doprowadziłby do kolizji z innymi pojazdami. Dowódca podkarpackich terytorialsów wracając służbowo z Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Trzciańcu wraz z kierowcą zachowali czujność i zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności karnej. 

29 kwietnia około godz. 16.30 w miejscowości Stara Bircza (powiat przemyski) kierujący pojazdem marki Opel, będąc pod wpływem alkoholu przemieszczał się drogą krajową nr 28 w kierunku Birczy.

Kierowca swoim zachowaniem na drodze przykuł uwagę powracającego służbowo z OSG w Trzciańcu płk. Dariusza Słoty - dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkaniec gminy Bircza zachowywał się podejrzanie na drodze - jechał głównie lewym pasem ruchu usuwając się jadącym pojazdom z naprzeciwka w ostatniej chwili, doprowadzając prawie dwukrotnie do czołowego zderzenia.

Dowódca podkarpackich terytorialsów podejrzewając prowadzącego pojazd o stan nietrzeźwości, zareagował zajeżdżając mu drogę. Następnie wyłączył samochód, odebrał kluczyki kierowcy i zawiadomił policję z Posterunku Policji w Birczy. Po przyjeździe patrolu  okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Zatrzymany kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie i stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. To nasz obywatelski obowiązek, każdy człowiek powinien się w ten sposób zachować i nie dopuścić do dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcy - skutki mogły być tragiczne - mówi płk Dariusz Słota.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%