Zamknij
REKLAMA

Zapomniane kulinaria na Zamku w Baranowie Sandomierskim. Dwa dni atrakcji!

12:02, 14.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę i niedzielę na Zamku w Baranowie Sandomierskim królować będzie tradycyjna i regionalna kuchnia oraz piękna muzyka.

18 i 19 września na dziedzińcu Zamku w Baranowie Sandomierskim odbędzie się wydarzenie pn. „Zapomniane kulinaria OD NOWA - Krupy i jagły” - realizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.

To dwa dni fantastycznych prelekcji i towarzyszących koncertów, pokazów kulinarnych oraz konkursu kulinarnego wraz z pokazem filmowym.

Prelegentami będą:

Jaroslaw Dumanowski – polski historyk, dr hab. nauk historycznych, prof. UMK. Pracował m.in. w katedrze UNESCO Europejskiego Instytutu Historii i Kultur Wyżywienia (IEHCA). Jego zainteresowania badawcze obejmują antropologię historyczną oraz historię sztuki kulinarnej i wyżywienia. Pomysłodawca edycji staropolskich książek kucharskich w ramach projektu Monumenta Poloniae Culinaria, pionier polskiej gastronomii historycznej. Kieruje Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK w Toruniu.

Krzysztof Zieliński – animator, członek Stowarzyszenia Pro Carpathia, współtwórca Szlaku Kulinarnego „Podkarpackie Smaki”.

Jolanta Dragan - kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, archeolog i etnograf. Prowadzi seminaria i szkolenia dla animatorów kultury w zakresie obrzędowości i folkloru. Autorka wielu artykułów naukowych. Od wielu lat koordynuje prace badawcze nad kulturą ludową Puszczy Sandomierskiej oraz Rzeszowiakami.

Angelika Sowa - dyplomowany dietetyk oraz trener personalny. Założyciel poradni dietetycznej w Rzeszowie.

W programie są też pokazy kulinarne w wykonaniu Grzegorza Parczewskiego.

Nie zabraknie też dobrej muzyki. Zagra Nadsańska Orkiestra Kameralna, Hudacy i Freeborn Brothers.

Dodatkową atrakcją będą występy zespołów obrzędowych oraz kiermasz produktów regionalnych na dziedzińcu zamkowym.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Wstęp wolny!


(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%