Zamknij
REKLAMA

Zespół Politechniki Rzeszowskiej laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

12:27, 21.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zespół badawczy z Politechniki Rzeszowskiej został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2021 w kategorii "innowacyjne technologie i badania przyszłości" za realizację projektu pt. "Opracowanie nawozu organiczno-mineralnego na bazie osadów ściekowych z dodatkiem mikroskładników mineralnych". Projekt był finansowany w ramach grantu Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. w Rzeszowie i dotyczył badań nad wykorzystaniem materiałów mineralnych w procesach przeróbki i unieszkodliwiania osadów ściekowych.

Członkowie nagrodzonego zespołuKierownikiem zespołu jest dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, a jego członkami są dr inż. Joanna Czarnota, dr inż. Agnieszka Pękala, dr inż. Małgorzata Miąsik i mgr inż. Ewa Bujak z tej samej katedry oraz dr inż. Karolina Leś i dr inż. Marcin Chutkowski z Katedry Inżynierii Chemicznej i Procesowej Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju promuje naukowców, których badania ukierunkowane są na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Tematyka forumUroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 września 2021 r. podczas 6. Forum Inteligentnego Rozwoju w Toruniu. Tematyka forum dotyczy nowych technologii, innowacji, wynalazków i nowatorskich inwestycji, które zmieniają kraj. Forum to uznane na rynku wydarzenie odbywające się co roku pod patronatem kilkudziesięciu instytucji, w tym roku m.in: Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, PARP-u, NCBR-u, Enterprise Europe Network oraz Urzędu Patentowego RP.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%