Nietrzeźwi kierujący stwarzają ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, kampanii informacyjnych i działań profilaktycznych, policjanci wciąż odnotowują zdarzenia z udziałem osób, które decydują się na prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Każda taka sytuacja to potencjalna tragedia – nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy może doprowadzić do nieodwracalnych skutków dla innych uczestników ruchu.
W sobotę przed godz. 2 w nocy, dyżurny ropczyckiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Będziemyśl. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący bmw miał wjechać do rowu.
Policjanci interweniujący na miejscu zastali trzech uczestników oraz świadków zdarzenia. Samochód opisany w zgłoszeniu znajdował się na poboczu drogi. Jak ustalili mundurowi, kierujący bmw stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Dodatkowo okazało się, że z miejsca zdarzenia oddaliła się dwójka pasażerów.
W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że w kolizji uczestniczyła 17-letnia kobieta i 18-letni mężczyzna. Po badaniu na stan trzeźwości, wyszło na jaw, że wszystkie osoby, które poruszały się bmw były pod wpływem alkoholu.
Kierowcą pojazdu okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Świlcza. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu. Ponadto, w trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że młody kierowca nie zdążył jeszcze odebrać uprawnień do kierowania. 18-latek został zatrzymany.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Świlcza dwóch zarzutów - kierowania w stanie nietrzeźwości oraz narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Wobec mężczyzny, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Jeden dzień i pięć wypadków. Są ranni
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 783903941
Dominikk
20:31, 2025-10-17
Redyk w Osławicy: najpiękniejszy w Polsce
Wyjątkowy, kameralny redyk - warto taj być!
Podróżnik
10:42, 2025-10-10
Czołowe zderzenie aut. Młody mężczyzna poważnie ranny
Proszę osobę poszkodowaną o kontakt 664694990
Dominikk
23:19, 2025-07-20
Żołnierz z 3 PBOT w ekstremalnym wyścigu dookoła Polski
W terytorialsach drzemie niespotykana moc i siła 🔥
Eu.zak
16:32, 2025-07-12