Zamknij

Politechnika Krakowska: Odkryj pasję projektowania na kierunku architektura!

Artykuł sponsorowany + 13:30, 24.05.2023 Aktualizacja: 14:44, 29.05.2023
Fot. materiały PK Fot. materiały PK

Czy marzysz o tworzeniu pięknych i funkcjonalnych przestrzeni? Chcesz zgłębić tajniki projektowania i architektury? Politechnika Krakowska oferuje Ci wyjątkową okazję do spełnienia tych marzeń! Właśnie rozpoczęła się elektroniczna rejestracja kandydatów na kierunek architektura.

Co czyni naukę na PK wyjątkową? Przede wszystkim unikalne połączenie teorii i praktyki. Czas studiów to wyjątkowa okazja, by brać udział w prawdziwych projektach, współpracować z profesjonalistami i zdobywać cenne umiejętności, które przydają się w przyszłej karierze. Studia na kierunku architektura to nie tylko nauka, to prawdziwa podróż w świat kreatywności i innowacyjnych rozwiązań. Studenci Politechniki Krakowskiej mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy przekazują im swoją wiedzę i inspirujące doświadczenia.

Na Politechnice Krakowskiej stawiamy na indywidualne podejście do studentów. Nasz zespół profesorów i wykładowców jest zawsze gotowy służyć pomocą i udzielić wsparcia w trakcie nauki. Inspirujące środowisko akademickie sprzyja kreatywności i wymianie pomysłów.

Warto też pamiętać o możliwościach rozwoju zawodowego, które oferuje Politechnika Krakowska. W czasie studiów będziesz mieć okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, konferencjach i projektach badawczych, które pozwolą Ci poszerzyć horyzonty i nawiązać cenne kontakty z profesjonalistami z branży.

Teraz właśnie jest idealny czas, aby zrealizować swoje marzenia o karierze w zawodzie architekta. Rejestracja na kierunek architektura na Politechnice Krakowskiej jest już otwarta! Nie zwlekaj, dołącz do naszego zespołu ambitnych i kreatywnych studentów!

Fot. materiały PK

Zasady rekrutacji

Elektroniczna rejestracja dla kandydatów na architekturę potrwa do 8 czerwca br. do godz. 12.00. Odbywa się ona za pośrednictwem systemu elektronicznej rejestracji dostępnej na Portalu Rekrutacyjnym uczelni. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) można wnosić do 9 czerwca (decyduje data dokonania wpłaty). Egzamin z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych, został zaplanowany na 12 czerwca. Zainteresowane osoby zostaną poinformowane o terminie za pośrednictwem indywidualnych kont w systemie, nie później niż dwa dni przed egzaminem.

Egzamin wstępny będzie składał się z jednej pracy rysunkowej wykonanej w jednym dniu egzaminacyjnym i będzie to rysunek z wyobraźni – kompozycja o charakterze architektonicznym, na podstawie przedstawionych elementów kompozycji. Szczegółowe tematy egzaminacyjne będą losowane i ogłaszane w dniu egzaminu, bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Kandydaci powinni być wyposażeni w: ołówki, gumki do mazania oraz klipsy do przypięcia arkusza. Rysunki wykonuje się na zakodowanym w sposób losowy przez elektroniczny system rekrutacyjny PK arkuszu brystolu o formacie 50x70cm w technice ołówkowej czarno-białej. Zakodowany arkusz brystolu otrzymuje się przed wejściem na salę egzaminacyjną. Zakres wymagań i sposób przeprowadzenia egzaminu wstępnego na kierunek architektura zostały szczegółowo opisane na stronie Portalu Rekrutacyjnego. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 19 czerwca. 

Jak policzyć punkty?

Wskaźnik rekrutacyjny dla kandydatów na I rok studiów na kierunku architektura oblicza się według wzoru: W=R+(J+H+M)/6 

R – oznacza punkty uzyskane w wyniku oceny rysunku egzaminacyjnego, natomiast J, H i M oznaczają (dla kandydatów, którzy zdawali egzamin maturalny) odpowiednio:

J – oznacza liczbę punktów równą wynikowi procentowemu uzyskanemu na poziomie podstawowym albo liczbę punktów równą dwukrotności wyniku procentowego uzyskanego na poziomie rozszerzonym z języka ojczystego (literatury) kraju, w którym kandydat zdawał egzamin maturalny;H – oznacza liczbę punktów równą wynikowi procentowemu uzyskanemu na poziomie podstawowym albo liczbę punktów równą dwukrotności wyniku procentowego uzyskanego na poziomie rozszerzonym z historii albo historii sztuki albo historii sztuki i kultury albo wiedzy o społeczeństwie albo geografii albo fizyki albo fizyki i astronomii;

M – oznacza liczbę punktów równą wynikowi procentowemu uzyskanemu na poziomie podstawowym albo liczbę punktów równą dwukrotności wyniku procentowego uzyskanego na poziomie rozszerzonym z matematyki.

Kandydat, który nie zdawał jednego lub dwóch z przedmiotów będących podstawą rekrutacji, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

Fot. materiały PK

Wkrótce rejestracja na pozostałe kierunki

Elektroniczna rejestracja na pozostałe kierunki na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej rozpocznie się 6 czerwca o godz. 9.00. Warto już teraz zapoznać się z harmonogramami i zasadami rekrutacji. Oprócz architektury na kandydatów tradycyjne czeka wiele atrakcyjnych kierunków m.in: budownictwoautomatyka i robotykaelektrotechnika i automatykainformatykainformatyka stosowanainformatyka w inżynierii komputerowejgeoinformatykainżynieria i gospodarka wodnaśrodki transportu i logistykamechanika i budowa maszyninżynieria materiałowatechnologia chemiczna. W sumie uczelnia przygotowała ponad 30 kierunków studiów, w tym kierunki prowadzone w języku angielskim. Osoby zainteresowane studiami na kierunkach architektura krajobrazu oraz inżynieria wzornictwa przemysłowego będą musiały złożyć portfolio. Na większość kierunków rekrutacja będzie prowadzona w sposób ciągły od czerwca do połowy września.

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%