Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:26, 18.08.2022
To już sześć lat, odkąd Pokémon GO pojawiło się w Polsce po raz pierwszy.
08:26, 16.08.2022
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
08:07, 16.08.2022
Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
11:41, 04.08.2022
Are You Ready To Rock?! Zespół Scorpions wystąpi w 2023 roku w Polsce. Koncert został już wprawdzie wcześniej ogłoszony, teraz jednak poznaliśmy ostateczną datę. Scorpions zagrają w Atlas Arenie w Łodzi 10 czerwca 2023 roku. Członkowie fanklubu kupią bilety od 5 sierpnia, a dzień później - zarejestrowani użytkownicy platformy Bilet Serwis. Sprzedaż regularną zaplanowano od 8 sierpnia na www.biletserwis.pl.
16:41, 03.08.2022
Aż 77% polskich internautów robi zakupy online[1]. E-konsumenci uważają je za wygodne, łatwe i bezpieczne[2], a najczęściej zamawiają odzież, obuwie oraz kosmetyki i perfumy[3]. A jakie formy dostawy wybierają i które z rozwiązań oferowanych przez sklepy internetowe motywują ich do częstszych e-zakupów?
REKLAMA
09:21, 26.07.2022
Mezoterapia ciała to rodzaj zabiegu polegający na wstrzykiwaniu do organizmu substancji stymulującej gojenie i regenerację. Proces ten był stosowany od wieków, ale obecnie jest stosowany we współczesnym świecie w leczeniu wielu różnych schorzeń.
00:00, 26.07.2022
Sztuczne kwiaty to niesamowity sposób na udekorowanie domu lub biura. Są nie tylko przystępne cenowo, ale również wyglądają realistycznie i dodają urody.
14:50, 22.07.2022
Generalna zasada jest taka: nieruchomości to zdecydowanie korzystna inwestycja. Tyle tylko, że nie na każdej da się w przyszłości zarobić i nie każda musi przynieść zysk, a w dodatku nie każda jest warta ceny, za którą ktoś próbuje nam ją sprzedać. Tylko odpowiedź na pytanie o to, czy kupić ziemię, czy nie kupić, która brzmi: to zależy, to jakby żadna porada. Dlatego spróbujmy zastanowić się, co właściwie znaczy nieruchomość atrakcyjna inwestycyjnie.
14:05, 13.07.2022
Busy Holandia Polska, podkarpackie województwo jako miejsce docelowe lub punkt startu — to brzmi jak przepis na bardzo długą i bardzo męczą podróż. Przyspieszyć znacznie tej trasy się nie da, natomiast jeśli wybierzesz przewozy międzynarodowe na najwyższym poziomie, możesz liczyć, że podróż upłynie komfortowo i przyjemnie. 
10:22, 11.07.2022
W ostatnich dwóch latach znacznie zmieniła się rola i zakres odpowiedzialności farmaceutów. Katarzyna Bosacka - znana z drobiazgowej analizy etykiet i składów oraz propagowania zdrowego stylu życia - sprawdziła, czy i jak nowe uprawnienia farmaceutyczne realizowane są w rzeczywistości? Czy faktycznie w aptece można się dziś zaszczepić, poprosić o receptę i dokonać przeglądu posiadanych leków?
REKLAMA
09:35, 11.07.2022
W dniu dzisiejszym po raz pierwszy od czasu wdrożenia strategii PepsiCo Positive (pep+), firma opublikowała swoje Podsumowanie w Zakresie Działań Środowiskowych, Społecznych i Ładu Korporacyjnego (ESG). Pep+ to strategiczna i kompleksowa transformacja biznesu skupiona wokół zrównoważonego rozwoju i kapitału ludzkiego, które tworzą wartość i przyczyniają się do wzrostu, inspirując pozytywne zmiany.
09:55, 07.07.2022
Firma Wedel, kultowy producent, który od 170 lat dostarcza Polakom wyjątkowe słodycze, m.in. pianki Ptasie Mleczko®, czekoladę Jedyną czy Torcik Wedlowski, podsumowuje swoje działania w obszarze odpowiedzialnego biznesu, prezentując raport „Z przyjemnością dla przyszłości”. Z tej okazji posadzi w okolicach stolicy 2 hektary lasu. Wystarczy wypełnić krótki quiz na stronie: www.wirtualnedrzewa.pl/wedel, aby jesienią wirtualne drzewo otrzymało odpowiednik w prawdziwym lesie.
13:24, 05.07.2022
Polska Sieć Handlowa Lewiatan rusza z nową strategią komunikacji. Ambasadorem marki zostanie popularny kucharz, youtuber i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak. Wybór Tomasza Jakubiaka na twarz marki nie był przypadkowy. Chef od lat zajmuje się promocją kuchni regionalnej, podobnie jak Lewiatan przekonując Polaków, że warto sięgać po lokalne produkty i smaki.
09:30, 05.07.2022
Amazon zorganizował w Warszawie pokaz dronów z okazji pierwszego w Polsce Amazon Prime Day (12-13 lipca).
12:44, 29.06.2022
Dla frankowego świata unieważnienie umowy lub jej odfrankowienie przeszło do codzienności, która nikogo już nie jest w stanie zdziwić. Niezaprzeczalnie korzystna dla frankowiczów linia orzecznicza, wyroki TSUE, czy Sądu Najwyższego jedynie potwierdzają słuszność oraz zasadność kierowania spraw frankowych na wokandy sądowe. Jest jednak liczna grupa frankowiczów, która stosunkowo niedawno uzyskała możliwość dochodzenia swoich roszczeń bez obarczenia jakimkolwiek ryzykiem. Przedstawiciele tej grupy, to frankowicze przedsiębiorcy, których sprawy dopiero zaczynają się klarować, ale mamy już pierwsze orzeczenia w ich sprawach. Nie trzymając czytelników w niepewności – oczywiście korzystnych.
REKLAMA
REKLAMA