Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:44, 14.07.2021
Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl trzech webcastów, podczas których zaproszeni eksperci przybliżą najważniejsze kwestie związane z powstawaniem zakrzepów i zatorów, zarówno w kontekście powikłań po przebytej chorobie COVID-19, jak i w innych jednostkach chorobowych.
10:19, 13.07.2021
W drugiej odsłonie akcji ?Pomysłobranie? organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury poszukiwane są inspiracje do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest sztuka. W akcji mogą wziąć udział edukatorzy, animatorzy, nauczyciele, liderzy grup, freelancerzy oraz osoby działające społecznie, zainteresowane rozwojem w dziedzinie edukacji patriotycznej, w tym szczególnie studenci uczelni artystycznych, harcerze i młodzież ze szkół ponadpodstawowych o profilu plastycznym.
10:11, 13.07.2021
Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym - wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.
00:00, 12.07.2021
EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV skonstruowany na nowej platformie podłogowej.
10:58, 08.07.2021
Tymczasowy areszt zarówno będący na etapie postępowania przygotowawczego jak i sądowego, ograniczony jest spełnieniem określonych warunków. Pomimo, iż wydaje się, że jest on środkiem ostatecznym, w praktyce zbyt często organy ściągania składają wnioski o tymczasowe aresztowanie, a sądy zbyt często je uwzględniają. Jedna z najczęściej wykorzystywanych a jednocześnie najsłabiej uzasadnianych przesłanek ku temu jest tzw. obawa matactwa. Czym rzeczywiście ona jest i co może świadczyć o jej wystąpieniu?
REKLAMA
11:25, 07.07.2021
Od bieżącego sezonu polski przewoźnik oferuje wirtualnego doradcę turystycznego, który umożliwia podróżnym sprawdzenie aktualizowanych co godzinę informacji na temat restrykcji wjazdowych do danego kraju. Przygotowane we współpracy z firmą Sherpa i dostępne na stronie LOT.com narzędzie zawiera również linki do wymaganych formularzy i deklaracji, w tym zdrowotnych.
11:34, 06.07.2021
Nazw inhalator i nebulizator często używa się wymiennie, co nie zawsze okazuje się poprawne. Chociaż nebulizator jest rodzajem inhalatora, nie każdy inhalator będzie nebulizatorem. To znacznie szersze pojęcie obejmujące różne rodzaje sprzętów. Jakie są podobieństwa i różnice między inhalatorem i nebulizatorem? W jaki sposób stosuje się tego typu urządzenia?
15:53, 05.07.2021
Pandemia koronawirusa pokazała nam, że nawet w tak bezpiecznej formie inwestowania, jaką jest zakup nieruchomości, niczego nie możemy być pewnym. Wynajmy krótko- i długoterminowe od zawsze mają swoich zwolenników i przeciwników. Najważniejszą kwestią jest oczywiście temat zysków, ale warto pamiętać, że czasami zysk to nie wszystko. Co się bardziej opłaca?
13:03, 28.06.2021
Chcesz wiedzieć w każdym momencie, gdzie znajduje się twoje dziecko, które wychodzi już samodzielnie z domu? To cenna informacja, która pozwala na sprawowanie w dyskretny sposób kontroli rodzicielskiej nad pociechą, ale w trybie zdalnym. Nie musisz towarzyszyć krok za krokiem swojemu dziecku - dzięki lokalizatorowi możesz dowiedzieć się, jaka jest aktualne położenie syna czy córki. Sprawdź, jak właściwie działa lokalizator dziecka.
21:00, 23.06.2021
7 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na wszystkie kierunki studiów I stopnia oferowane przez Politechnikę Krakowską na rok akademicki 2021/22. Kandydaci mają do wyboru m.in.: budownictwo, automatykę i robotykę, elektrotechnikę i automatykę, architekturę krajobrazu, informatykę, inżynierię wzornictwa przemysłowego, informatykę stosowaną, informatykę w inżynierii komputerowej, geoinformatykę, inżynierię i gospodarkę wodną, środki transportu i logistykę, mechanikę i budowę maszyn, inżynierię materiałową, technologię chemiczną i wiele innych. Rejestracja na studia prowadzona jest elektronicznie, a wszystkie szczegóły z nią związane można znaleźć w Portalu Rekrutacyjnym uczelni.
REKLAMA
11:10, 04.06.2021
Wirtualna wyprawa do podziemnej kopalni oraz hut miedzi, multimedia, gry, ciekawostki i inne atrakcje - KGHM Polska Miedź S.A świętuje 60-lecie, zapraszając na mobilną wystawę o przeszłości i przyszłości wydobycia i przeróbki miedzi. W czerwcu w Polskę wyruszy specjalnie przygotowany tir z multimedialną ekspozycją, którego trasę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych KGHM oraz w lokalnych i ogólnopolskich mediach.
10:53, 04.06.2021
11 czerwca rusza kolejna edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Tym razem uczestnicy będą wyłapywać w sieci i zgłaszać fake newsy dotyczące telekomunikacji oraz energetyki. W rywalizacji może wziąć udział każdy, kto się zarejestruje. Konkurs potrwa do 13 czerwca.
10:39, 04.06.2021
Minął rok od uruchomienia Asystenta głosowego w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Przy jego pomocy, używając mówionych poleceń, można m.in. zrobić przelew zwykły do zdefiniowanego odbiorcy lub na numer konta oraz przelew na telefon, a także sprawdzić stan środków na rachunku. Funkcji i możliwości Asystenta będzie stopniowo przybywać.
10:10, 04.06.2021
Dzień Dziecka to szczególne święto najmłodszych, które zawsze powinno być pełne radości. Z tej okazji ?Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb? zrealizowała akcję dla chorych i potrzebujących dzieci. Do blisko 40 placówek pomocowych w całym kraju trafiły książki ,,Lewiatanki - Przyjaciele z sąsiedztwa??, puzzle oraz kolorowanki.
11:06, 01.06.2021
Do 30 czerwca Polska Agencja Prasowa czeka na prace uczniów pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców konkursu ?Moja ulica leży w Europie? czekają nagrody pieniężne.
REKLAMA
REKLAMA