Zamknij
REKLAMA

Mazda CX-5 przoduje w teście wytrzymałościowym na 100 000 km

17:08, 30.09.2021 | Artykuł sponsorowany

•    Obecna generacja pojazdów odwzorowuje sukces swoich poprzedników
•    Kompaktowy SUV oferuje imponujący poziom niezawodności i płynną pracę
•    Rezultat dopełnia bezbłędna praca warsztatowa

Najwyższe oceny dla najlepiej sprzedającego się kompaktowego SUV-a: Mazda CX-5 znakomicie przeszła test wytrzymałościowy na 100 000 kilometrów przeprowadzony przez magazyn „AUTO BILD”. Bardzo udany model Mazdy przekonał jury nie tylko w codziennym użytkowaniu. Bez zauważalnych wad i nienaganne osiągi warsztatowe, kompaktowy SUV zdobył również jedną z najlepszych ocen, jakie kiedykolwiek przyznano w teście wytrzymałościowym.


Foto: Mazda Motor Europe 2021

Redaktorzy „AUTO BILD” już w teście wytrzymałościowym z 2015 roku potwierdzili doskonałe długoterminowe właściwości poprzedniego modelu. Ale z powodu błędu warsztatowego, samochód zdobył wtedy A-. Nowy CX-5 nie ma żadnych wad, dzięki czemu zdobył z rzędu A i czwarte miejsce w rankingu wszechczasów – liście obejmującej 68 pojazdów.


Foto: Mazda Motor Europe 2021

Podczas codziennego użytkowania Mazda CX-5 imponowała redakcji swoją przestronnością, oferując dużo miejsca dla rodziny lub sprzętu fotograficznego, a także wysoki komfort jazdy i dopracowany układ napędowy. Szczególnie chwalona była płynna współpraca silnika wysokoprężnego Skyactiv D 184 z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (zużycie NEDC 5,5 l/100 km; CO 2 : 145 g/km).


Foto: Mazda Motor Europe 2021

Kompaktowy SUV Mazdy również nie wykazał żadnych niedociągnięć technologicznych podczas okresu testowego, ani awarii, ani przestojów, nie było też żadnych usterek ani nieplanowanych wizyt w warsztacie. I nawet gdy CX-5 został rozebrany do poszczególnych części pod nadzorem ekspertów, sędziowie nie znaleźli żadnych znaczących wad. Ani silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 litra, ani podwozie czy wnętrze nie wydawały się szczególnie poruszone przez 100 000 kilometrów – co z kolei wywarło duże wrażenie na ekspertach z czasopisma branżowego.


Foto: Mazda Motor Europe 2021

Te doskonałe wyniki w teście wytrzymałościowym są kolejnym dowodem na wysoką niezawodność i długoterminową jakość Mazdy CX-5. W roku modelowym 2021 druga generacja odnoszącego sukcesy SUV-a została dodatkowo zoptymalizowana dzięki zmodernizowanemu wnętrzu, rozbudowanemu wyposażeniu i jeszcze bardziej wyrafinowanym układom napędowym. Oprócz wysokoprężnego Skyactiv D 184 Mazda oferuje CX-5 w innym wariancie wysokoprężnym, a także w dwóch wersjach benzynowych. Każdy jest wyposażony w manualną lub automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na przednie lub na wszystkie koła.


Foto: Mazda Motor Europe 2021

Więcej informacji na temat modeli Mazdy oraz usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. 

Salon: 
Tel. 17 860 12 20
e-mail: [email protected]

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: [email protected]
www.mazda-rzeszow-czach.pl

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%