Zamknij

Dodaj komentarz

IMGW: ostrzeżenia przed gołoledzią dla wszystkich 16 województw

PAP 15:26, 04.02.2026 Aktualizacja: 15:27, 04.02.2026
IMGW: ostrzeżenia przed gołoledzią dla wszystkich 16 województw

IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed opadami marznącymi dla województwa podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodnio pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz części woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego.

Prognozowane są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Alerty obowiązywać będą od środy od godz. 22, do czwartku do godz. 23. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Instytut poinformował o ostrzeżeniach I stopnia przed opadami marznącymi na obszarze województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz części woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i dolnośląskiego.

IMGW ostrzega przed słabymi opadami marznącego deszczu powodującymi gołoledź. Alerty obowiązują od środy od południa i od godz. 18, do czwartku do godz. 9.

Ostrzeżenie I stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. (PAP)

kpr/ joz/ agz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%