Zamknij

Jak wybrać leżaki basenowe? - 4 najważniejsze kryteria, które warto wziąć pod uwag

artykuł sponsorowany + 08:43, 19.04.2022 Aktualizacja: 12:09, 19.04.2022

Jedni uważają je za absolutny must-have ogrodowego wyposażenia, inni z kolei twierdzą, że jest to niepotrzebny wydatek, który w naszym klimacie spełnia swoje zadanie jedynie przez 2-3 miesiące w roku. Fakty są jednak takie, że leżaki ogrodowe, bo o nich tutaj mowa, są niezastąpione podczas relaksu w ogrodzie i w porównaniu z klasycznymi krzesłami mogą się one pochwalić znacznie większym komfortem użytkowania.

Mimo, że w sklepach nie brakuje wielu propozycji leżaków ogrodowych oraz basenowych, a konkurujący ze sobą producenci nieustannie starają się przyciągać uwagę potencjalnych klientów coraz to bardziej oryginalnym designem oraz zwiększoną funkcjonalnością uzupełnioną o nowoczesne rozwiązania, to niestety nie każdy projekt wart jest swojej ceny.

Jak więc mieć pewność, że model leżaka basenowego bądź leżanki ogrodowej, który mamy na oku faktycznie spełni swoje zadanie przez co najmniej kilka sezonów? Jeżeli szukasz odpowiedzi właśnie na to pytanie, to bardzo dobrze trafiłeś, ponieważ przy tworzeniu poniższego artykułu cennych rad udzielili nam eksperci z Ogrodolandii – sklepu online, w którym znajdziesz całą gamę produktów niezbędnych do wyposażenia ogrodu.

4 kwestie, których nie warto pomijać przy wyborze leżaków ogrodowych

1. Oczekiwania kontra rzeczywistość

Od czego zacząć całą akcję poszukiwania idealnego modelu mebla ogrodowego dedykowanego do relaksu na świeżym powietrzu? Przede wszystkim od ustalenia własnych wymagań oraz preferencji! Fakt, że w danym okresie ogromną popularnością cieszą się np. leżaki ogrodowe wykonane z trwałego, choć twardego drewna nie oznacza bowiem, że tylko taki model zasługuje uwagę.

Jeszcze przed rozpoczęciem wertowania oferty sklepów online oraz wycieczek do salonów stacjonarnych posiadających w swoim asortymencie rozmaite meble ogrodowe zastanów się nad tym jakimi cechami powinien wyróżniać się leżak ogrodowy, w którego z czystym sumieniem byłbyś skłonny zainwestować. Weź pod uwagę choćby to czy miałby to być rozkładany model z systemem regulacji, który dodatkowo wyposażony jest np. w osłaniający przed ostrym słońcem daszek, czy też klasyczny projekt w postaci siedzącego leżaka do ogrodu, którą ewentualnie można dodatkowo uzupełnić o zwiększający wygodę podnóżek.

2. Materiał

Gdy wstępne ustalenia masz już za sobą, wówczas nadchodzi pora na skupienie się na niezwykle istotnych detalach, które mają wpływ nie tylko na żywotność leżaków ogrodowych oraz basenowych, ale także sposób ich konserwacji oraz pielęgnacji, jak i również wygodę użytkowania. Tak duża odpowiedzialność spoczywa oczywiście na… materiale z jakiego wykonany jest leżak. I tutaj pojawia się znamiennie pytanie, które zadaje sobie prawdopodobnie dosłownie każda osoba planująca urządzić w swoim ogrodzie strefę relaksu z prawdziwego zdarzenia: „Na jaki materiał postawić?” – wszystko zależy od dostępnego budżetu oraz oczekiwań przyszłych użytkowników.

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że leżaki wykonane z tanich i zaskakująco lekkich materiałów są jednym z najprostszych sposobów na zmarnowanie pieniędzy. Jak podkreślają właściciele sklepu Ogrodowy Salon, modele wykonane z pozostawiającego wiele do życzenia co do jakości plastiku, który dosłownie rozpadał się na kawałki przy bardziej energicznych ruchach, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie polscy oraz zagraniczni producenci mebli ogrodowych mogą się pochwalić znacznie bardziej zróżnicowaną ofertą, w której można odnaleźć niejeden fotel i leżak ogrodowy łączący w sobie trwałość, wysoką jakość, ergonomiczną konstrukcję wpływającą na zwiększenie wygody, atrakcyjny design oraz cenę, która nie zwala z nóg.

Wśród najpopularniejszych materiałów z jakich wykonywane są dostępne w sklepach leżaki do ogrodu możemy wymienić więc:

  • absolutnie ponadczasowe drewno;
  • lekki, ale jednocześnie bardzo solidny metal;
  • nowoczesny, syntetyczny technorattan imitujący swoim wyglądem wiklinową plecionkę;
  • tworzywa sztuczne (takie jak np. rezyna), które wykazują się odpornością na najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Naturalnie, każdy z wymienionych materiałów ma swoje mocne, jak i słabe strony i tak oto np. naturalne drewno jest bardzo trwałe, ale jednocześnie podatne na działanie wilgoci i z tego też względu wymaga regularnej impregnacji i przechowywania mebli pod dachem poza sezonem. Metal choć lekki i niesprawiający problemów z ew. zmianą aranżacji i przestawieniem leżaków ogrodowych w inne miejsce, musi z kolei poradzić sobie z nierównym przeciwnikiem w postaci korozji. 

 

W ostatnich latach leżaki basenowe przeszły piękną transformację, której przykłady możesz zobaczyć w Ogrodowym Salonie

3. Funkcjonalność i wygoda

Niemniej istotną kwestią jest także komfort użytkowania – jeżeli choć raz zdarzyło Ci się siedzieć na niewygodnym krześle, to z pewnością doskonale wiesz jakim utrapieniem jest korzystanie z mebla, który został nieprawidłowo zaprojektowany. Niemal automatycznie powinieneś odrzucić modele pozbawione podłokietników oraz wygodnego oparcia, gdyż w przeciwnym razie zakupione leżaki do ogrodu będą pełniły jedynie funkcję ozdobną. Bardzo dobrym wyborem będą za to projekty wyposażone w wielostopniową regulację oparcia umożliwiającą zachowanie zadowalającej wygody zarówno w wyprostowanej, jak i leżącej pozycji. Niezwykle użytecznym dodatkiem jest także daszek, który przyda się zarówno podczas opalania, jak i w czasie drzemki w ciepłych promieniach słońca, ponieważ jest on w stanie skutecznie ochronić skórę przed ewentualnymi, dotkliwymi poparzeniami.  

Aluminiowe leżaki ogrodowe od Miloo Home wyznaczają nowe standardy designu, koniecznie zobacz je z bliska!

4. Design na miarę Twoich potrzeb

Rozważając zakup konkretnego modelu leżaków ogrodowych miej także na względzie fakt, że kwestią równie ważną jak trwałość, funkcjonalność i wygoda jest także estetyka. Wygląd leżaka powinien być bowiem optymalnie dopasowany nie tylko do aranżacji w jakiej urządzony jest ogród, ale także do wyglądu bryły posesji.

Dom w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, gdzie na pierwszy plan wysuwają się liczne przeszklenia zdecydowanie nie stworzy zgranej pary z bogato zdobionymi, białymi leżakami ogrodowymi w stylu prowansalskim, których cechą rozpoznawczą są roślinne motywy oraz dodające delikatności, ażurowe elementy. W takim przypadku o wiele lepiej sprawdzą się wyściełane miękkimi poduszkami leżaki ogrodowe z technorattanu, designerskie leżaki basenowe o niebanalnej formie, która dodatkowo podkreśli aranżację otoczenia, a także projekty stworzone z bambusa świetnie dopełniające styl japandi.

to absolutny must-have dla fanów nowoczesnego stylu

Urządzasz ogrodową strefę relaksu? Obejrzyj pełną inspirujących projektów kolekcję leżaków ogrodowych dostępnych w Ogrodolandii i Ogrodowym Salonie!

Jak dotąd nie udało Ci się znaleźć mebli ogrodowych, które spełniałyby Twoje wymagania? Wszystko wskazuje na to, że nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z propozycjami przygotowanymi na ten sezon przez sklepy online Ogrodowy Salon oraz Ogrodolandia.

W bogatym asortymencie wspomnianych multibrandów czeka na Ciebie ponad 50 projektów leżaków oraz leżanek ogrodowych od polskich jak i zagranicznych producentów, takich jak m.in. absolutnie kultowy, włoski brand Pedrali, którzy doskonale wiedzą jak połączyć ze sobą atrakcyjne wzornictwo, ergonomiczny, wspierający ciało kształt, wygodę oraz niepozostawiającą złudzeń, wysoką trwałość, która sprawia, że meble zachowują swoje walory użytkowe nawet przez kilkanaście sezonów. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%