Zamknij
REKLAMA

Wyposażenie domowego biura - poradnik

10:49, 27.12.2019 | Materiał partnera

Kompletując wyposażenie do naszego domowego biura, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygodne krzesło lub duży stół, ale także na zestaw akcesoriów i przyborów biurowych pomocnych w organizacji materiałów, z którymi pracujemy.

Przekładki

Cienki pasek samoprzylepny ułatwi orientację w folderze dokumentów i pozwoli dotrzeć nam do konkretnego pliku pism. Niewielkie otwory pozwalają na wpięcie ich do segregatora, co zdecydowanie pomoże w szybkim dostępie do wszelakich pism. Dzięki karcie informacyjnej możemy ułożyć dokumenty w sposób alfabetyczny.

Skoroszyty

Foliowe okładki w rozmaitych kolorach to nie tylko ochrona przed kurzem i zalaniem. Miękki skoroszyt wykonany z folii polipropylenowej nada się do prezentacji projektów lub broszur reklamowych. Umożliwia on wygodne czytanie i jest świetną alternatywą dla laminowania.

Porządek w dokumentach

Zanim umieścimy dokumenty w teczkach lub koszulkach i odłożymy je na półkę, powinniśmy dokonać ich przeorganizowania. Pomogą nam w tym akcesoria biurowe, które znaleźć możesz na https://offic.pl/933-organizacja-dokumentow.

Kartoteki na dokumenty

Przenośne kartoteki na dokumenty sprawdzą się nie tylko w domowym biurze. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują. Plastikowe kartoteki na dokumenty możesz postawić w swoim domowym biurze lub zdecydować się na kartotekę w formie walizki.

Teczki

Papierowe teczki to świetny sposób na przechowywanie dokumentów w formacie A4. Teczkę z łatwością zabierzemy na spotkanie, a umieszczone w środku dokumenty nie pobrudzą się i nie zgniotą podczas transportu. Gumka i zakładki w postaci skrzydełek nie dopuszczą do wypadnięcia zawartości.

Segregatory

Włożone do koszulek pisma schować możemy do segregatora, który później odłożymy na jeden z biurowych regałów. Zamieszczone na grzbiecie etykietki pozwolą na opisanie zawartości, a specjalny otwór ułatwi wyciągnięcie konkretnego segregatora z szeregu. Wytrzymały segregator z dobrze działającym mechanizmem to obowiązkowy przedmiot w każdym biurze.

Pudła i kartony

Kiedy na szafkach i półkach braknie już miejsca, rzadko używane dokumenty warto umieścić tekturowych pudłach. Przeznaczone do samodzielnego złożenia kartony archiwizacyjne zapewniają oszczędność nie tylko miejsca, ale również czasu - ich złożenie trwa zaledwie kilka minut, a dzięki niewielkim rozmiarom po złożeniu nie będą nam przeszkadzać, gdy nie będziemy z nich korzystać. 

Pamiętajmy, że dobrze zorganizowana przestrzeń pomoże Ci w pracy. Dzięki ogólnie panującemu porządkowi będziesz mógł lepiej wykonywać swoje obowiązki oraz realizować powierzone Ci zadania.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA